VitaMedKids

O nas

Centrum Intensywnej Rehabilitacji Dzieci „Vitamedkids”

DSC_0732Jest profesjonalnym, wysoce wyspecjalizowanym ośrodkiem, który zajmuje się kompleksową, intensywną rehabilitacją dzieci, młodzieży i dorosłych. W „Vitamedkids” prowadzona jest: rehabilitacja dzieci, rehabilitacja ruchowa pacjentów niepełnosprawnych ze szczególnym uwzględnieniem niepełnosprawności neurologicznych z wykorzystaniem kosmicznych kombinezonów Dunag 02 oraz Thera Togs, terapii NDT-Bobath, PNF.

Prowadzimy również zajęcia z zakresu logopedii, psychologii specjalnej.

Nadrzędnym celem ośrodka jest polepszenie jakości życia jak największej ilości pacjentów zarówno w kwestii sprawności ruchowej, co zwiększa niezależność życiową, jak i zadbanie o ich rozwój psychiczny, równowagę wewnętrzną. Jedynie kompleksowe, indywidualne podejście do każdej osoby daje wymierne rezultaty; człowiek to zarówno fizyczność jak i psychika.

foto12Centrum Intensywnej Rehabilitacji „Vitamedkids” jest ośrodkiem przyjaznym dla dzieci i otwartym na potrzeby pacjentów.
W „Vitamedkids na pierwszym miejscu zawsze jest pacjent,
a program terapii dobierany jest indywidualnie do jego potrzeb. Stąd głębokie zrozumienie problemów związanych z życiem dzieci niepełnosprawnych i nastawienie na wszechstronną, indywidualną pomoc każdemu pacjentowi, bez względu na skalę problemu.

Terapie są prowadzone przez wykwalifikowanych terapeutów z bogatym zapleczem naukowym – wszyscy terapeuci są mgr fizjoterapii z ukończonymi kursami m.in. : NDT Bobath, PNF , PNF – w skoliozach, Fits Concept, terapia manualna, wielowymiarowa terapia stóp, wielogodzinne warsztaty NDT Bobath Baby prowadzonych przez seniorów NDT, diagnoza i terapia SI.

Drogi Rodzicu,
pamiętaj, że im dziecko jest mniejsze tym nabywa bardziej fundamentalnych umiejętności!